Festyn 2016

festyn2016

 

W niedzielę 28.08.2016 r. w naszej Parafii odbył się XVI Doroczny Festyn Parafialny pod hasłem „Błogosławieni Miłosierni”.

Uroczystość rozpoczęła się Nabożeństwem poświęcenia ziarna siewnego (o godz. 13.30). Na to nabożeństwo wszyscy przynieśli ziarna, nasiona różnego rodzaju.

Ok. 14.00 po błogosławieństwie pojazdów odbył się przejazd motocyklistów.

Były strażackie pokazy i konkursy, występy artystyczne, zabawa taneczna. Kleryk Paweł Leżuch zaprosił na prezentację,  która przybliżyła nam życie w Seminarium.  Wśród atrakcji nie zabrakło loterii fantowej, flohmarktu, strzelnicy, koła fortuny, „kufel bahny”, przejazdów na motocyklach i gokartach… Można było zwiedzić  nasz skansen, obejrzeć  wystawę zwierząt. Był czas  na poczęstunek (śląski  kołacz, pączki i inne ciasta). Stoiska garmażeryjne zachęcały do degustacji różnych dań. Wielką niespodzianką dla dzieci był dmuchany zamek i basen z piłeczkami, za tę atrakcję wszystkie dzieci dziękują rodzinie p. Henryka Majer.

W przygotowaniach do tego przedsięwzięcia  towarzyszyło motto nawiązujące do  Roku Miłosierdzia: Błogosławieni miłosierni, Albowiem oni miłosierdzia dostąpią!

Wszystkim ofiarodawcom i ludziom dobrej woli za pomoc przy organizacji festynu składamy serdeczne Bóg Zapłać

Proboszcz  ks. Andrzej Jucha  i członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

Pamiętajmy: „Podarowane dobro powraca” bo jak powiedział św. Jan Paweł II:

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek,

czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowany,

obdarowany tym, co drugi przyjmuje z miłością.”

Już dziś zapraszamy na kolejny, XVII festyn, który odbędzie się 27 sierpnia 2017r.