Menu
Wyszukaj na stronie:
Licznik odwiedzin:

Aktualności

Pożegnanie

Zmarł Jan Wons z Zieliny

Różaniec za zmarłego w wtorek ok. 17.30 w kościele

Pogrzeb w środę o 14.30

Wieczny odpoczynek…

Pożegnanie

Zmarła Adelheid Stryi z Kujaw, ul. Głogowska 72.

Różaniec za zmarłą w czwartek po mszy świętej.

Pogrzeb w piątek 8.12.2017 o 11.00

Wieczny odpoczynek…

24 niedziela zwykła

 

 

 

Refleksja

„Piotr zbliżył się do Jezusa i zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy”.

Jeśli chodzi o prawdziwe, pełnowartościowe przebaczenie, dwie rzeczy mogą każdego z nas uczynić zawsze gotowym przebaczyć i pomogą nam walczyć z niezliczonymi „to niewybaczalne”, zatruwającymi życie w każdej wspólnocie.

Pierwszym sposobem jest przypomnienie sobie jakiejś dobrze nam znanej osoby, która nie potrafi przebaczyć. Spójrzmy, w jakim chaosie pogrążone jest jej życie, jak roztrząsa, rozpamiętuje tylko to co złe, jak zanudza was szczegółami na temat krzywdy, którą jej wyrządzono, osoby, która ją obraziła albo zdradziła. Gdy o tym wszystkim pomyślimy, poprzysięgamy sobie, że nigdy nie wpadniemy w taką chorobliwą niemożność rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Ewangelia pokazuje nam jeszcze inny sposób kształtowania w sobie umiejętności szybkiego pojednania: osadzić swoje przebaczenia w przebaczeniu Boga. Nikt z nas nie jest tym sprawiedliwym, który przywraca do łask nieszczęsnego winowajcę. I ja, i on, obydwoje jesteśmy tymi, którym przebaczono i którzy zostaliśmy wezwani do przyjęcia tej samej logiki przebaczenia.

Jest to logika modlitwy Ojcze nasz: „Przebacz mi, jak przebacza się dziecku, gdyż staram się, przebaczając, być Twoim dzieckiem”. Gdy postanawiamy: „Nigdy nie odmówię przebaczenia”, mówimy: „Chcę zawsze należeć do Bożej rodziny”.

André Seve

  Czytaj dalej

Pożegnanie

Zmarł Alfons Ernst z Kujaw, ul. Opolskiej

Różaniec za zmarłego w niedzielę o 16.00 w kościele

Pogrzeb w poniedziałek o 11.00

Wieczny odpoczynek…

Pożegnanie

Zmarł Erich Sponer z Wawrzyncowic

Różaniec za zmarłego w czwartek po Mszy św.

Pogrzeb w piątek o 13.00

wieczny odpoczynek ………..