Menu
Wyszukaj na stronie:
Licznik odwiedzin:

Grupy Parafialne

Wydarzenia

 

W tej zakładce prezentujemy wspólne dla tych grup spotkania.

Po pierwsze takim wydarzeniem jest coroczna Pielgrzymka LSO dnia 11 listopada

Ogólnie program takiej pielgrzymki wygląda następująco:

  • modlitwa Różańcowa w autobusie.
  • przygotowanie pieśni na Eucharystię
  • wspólna Eucharystia w kościele w miejscu docelowym
  • zwiedzanie wybranego miejsca, w którym staramy się dostrzec ślady Boga Stwórcy i Zbawiciela człowieka.
  • posiłek i powrót do domu.

Od roku 2001 odwiedziliśmy:

Pielgrzymka: Winów – Opole – Góra Świętej Anny w 2001 r.
Eucharystia Winów – Centrum Szensztadzkie.
Pielgrzymka: Prudnik – Biskupia Kopa w 2002 r.
Eucharystia – Klasztor O Franciszkanów – Prudnik – Las.
Pielgrzymka: Nysa –Złoty Stok w 2003 r.
Eucharystia Nysa – dom rekolekcyjny O Werbistów.
Pielgrzymka do M.B. Śnieżnej w 2004 r.
Eucharystia – Kościół Matki Boskiej Śnieżnej.
Pielgrzymka do Kłodzka – Jaskinia Niedźwiedzia w 2005 r.
Eucharystia, Kościół Parafialny Otmuchów.
Pielgrzymka do Błędnych Skałek w 2006 r.
Eucharystia – Klasztor O Franciszkanów Kłodzko
Pielgrzymka do Nowej Rudy i Nysy 2007 r.
Eucharystia – Katedra – Nysa.
Pielgrzymka do Tarnowskich Gór i Toszka w 2008 r.
Eucharystia – Kościół Parafialny Toszek.
Pielgrzymka do Krzeszowa i palmiarni w Wałbrzychu w 2009 r.
Eucharystia – Krzeszów Bazylika Matki Boskiej Łaskawej.
ZOBACZ
Pozdrowienia od Świętej Anny 2010 r.
Eucharystia – Bazylika na Górze Św. Anny
ZOBACZ

Po drugie – Godzinki i Msza Święta, co trzeci miesiąc, w I Sobotę miesiąca w Intencji LSO.

Po trzecie – Opłatek w sobotę przed Wigilią ZOBACZ

Po czwarte – Zajączek po Nieszporach Wielkanocnych w ogrodzie farskim. ZOBACZ

Po piąte – co roku LSO przygotowuje IV Ołtarz na Boże Ciało.

Zakończenie roku szkolnego 2016

Tradycyjnie na zakończenie roku szkolnego, 22.06.2016r.w środę 22.06.2016r.odbyło się ostatnie spotkanie z siostrą Renatą z Winowa. Miało ono nieco inny charakter niż poprzednie. Oprócz marianek na to spotkanie zostali również zaproszenie ministranci. Na początku wszyscy zasiedli do stołu przy herbatce i pysznych ciastach. Później przy pląsach, zabawach i śpiewach trochę zgłodnieli, ale już czekała na nich pyszna kiełbaska z grilla. Tak świętował 30 rocznicę święceń kapłańskich proboszcz ze Służbą Liturgiczną. Był też czas na życzenia, kwiaty i prezenty.

Czytaj dalej

Pozdrowienia od Świętej Anny

Relacja z pielgrzymki na Górę św. Anny

Wróciliśmy cali i zdrowi.

Po modlitwie i błogosławieństwie w naszym kościele, wsiedliśmy do autobusu i wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Celem końcowym była Góra Świętej Anny. Póki co, wyruszyliśmy w kierunku Chorzowa. Wyjeżdżając z Krapkowic rozpoczęliśmy odmawianie tajemnic Światła – Różańca Świętego. W odmawianiu poszczególnych tajemnic przewodniczyli przedstawiciele ministrantów Marianek i scholki. Rytm odmawianych Zdrowaś Maryjo, rozważanie tajemnic chrztu Pana Jezusa w Jordanie; kiedy to usłyszał głos Ojca: „to jest Syn mój umiłowany”; pierwszy cud w Kanie, który to Synostwo i umiłowanie potwierdził; głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia; przemienienie na górze Tabor i wreszcie ustanowienie Eucharystii; sprawił, że sami poczuliśmy się jak umiłowane dzieci Boga, żyjące w bezkresnym kosmosie na planecie ziemia, i nawet nie zauważyliśmy, iż autokar zatrzymał się przed planetarium w Chorzowie. Gdy zgasło światło a na sztucznym niebie ukazała się niezliczona ilość gwiazd. Patrząc na siedzących wokół dorosłych i dzieci pomyślałem: „umiłowane dzieci Boże, żyjące w bezkresnym kosmosie na planecie ziemia”. Gdy znów zaświeciło sztuczne światło, zgasły gwiazdy i z bezkresnego kosmosu wróciliśmy na ziemię, by podziwiać różne gatunki zwierząt, które Pan Bóg stworzył jako naszych współtowarzyszy na tej planecie, abyśmy my ludzie, najdoskonalsze istoty na tej ziemi, stworzone na obraz i podobieństwo Boga, otoczyli je opieką i „czynili sobie ziemię poddaną”. Pojechaliśmy po prostu do ZOO. Tam nie tylko my z zainteresowaniem przyglądaliśmy się zwierzętom ale i one (jak to widać na zdjęciach) z uwagą przyglądały się nam jako „koronie wszelkiego stworzenia” na ziemi. Z ZOO trochę wygłodzeni i lekko zmarznięci udaliśmy się w dalszą drogę zatrzymując się oczywiście w Mc Donaldzie. Refleksje na ten temat zobacz: – tekst o pielgrzymce do Krzeszowa. Znów autobus i droga, i krótka refleksja: (naprawdę jesteśmy tylko pielgrzymami na tej ziemi). Wreszcie jesteśmy u celu naszej pielgrzymki – Góra Świętej Anny – Góra Ufnej modlitwy, jak ją nazwał Wielki Pielgrzym przełomu XX i XXI wieku, Sługa Boży Jan Paweł II. Idąc obok domu pielgrzyma w kierunku groty Lourdzkiej, po drodze mijaliśmy widoczny w dali ołtarz przy, którym Ojciec Święty Jan Paweł II celebrował Najświętszą Ofiarę podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1983 r.

Czytaj dalej

Pozdrowienia od Matki Boskiej Łaskawej

Relacja z Pielgrzymki do Krzeszowa i palmiarni w Wałbrzychu w 2009 r.

Wróciliśmy cali i zdrowi.

Po modlitwie i błogosławieństwie w naszym kościele, wśród padającego deszczu, wsiedliśmy do autobusu i  wyruszyliśmy w drogę w odwiedziny do Krzeszowskiej Pani – Matki Boskiej Łaskawej. Gdy kończyliśmy odmawiać tajemnice Światła – Różańca, przestawał padać deszcz, który całkowicie ustał w czasie śpiewania pieśni ku czci Matki Boskiej. W Krzeszowie zastaliśmy całkiem znośną pogodę. Dzieci wysiadając z autobusu instynktownie ustawiły się parami. Nie tracąc czasu udaliśmy się do pięknego barokowego kościoła Świętego Józefa, gdzie czekał na nas przewodnik. Słuchając jego opowiadań, a właściwie katechezy, podziwialiśmy piękne freski (obrazy malowane na mokrym tynku), wyniosłe kolumny barokowe z piętrzącymi się na szczytach gzymsami, ozdobione bogato ornamentami roślinnymi i złoceniami. A było, co podziwiać. Malowideł było tam 50, autorstwa Willmana. Szczególną uwagę zwracał obraz w wklęsłym prezbiterium zajmujący przestrzeń 50 m². W kaplicach bocznych podziwialiśmy obrazy przedstawiające Siedem Boleści i Siedem  Radości Świętego Józefa, w czym przydały nam się wiadomości z katechezy zwłaszcza z Nowego Testamentu (Biblia pauperum).

Czytaj dalej